Delavnice
Uvod v net TV;
"http://limaul.gm1.tv"; Dušan Bučar (SI)sreda, 2. junij 2010, od 11.30 do 18. ure
V okviru delavnice bo Dušan Bučar ob pomoči programerjev s Fakultete za računalništvo in informatiko (FRI) študentom predstavil koncept ustvarjanja lastnega spletnega TV portala. Portal, ki ga bodo zasnovali, bo oddajal v živo v času poteka seminarja, vseboval pa bo tudi odprti forum za morebitne komentarje. Udeleženci delavnice bodo prav tako lahko sestavili lastno video delo, ki ga bodo lahko naložili na spletni TV portal.
Omejeno število udeležencev. Prijavi se tukaj.
Dušan Bučar je leta 2003 magistriral iz videa in novih medijev na ALUO. Ukvarja se s kiparstvom, grafiko, videom, računalniško umetnostjo in intermedijskimi projekti. Predava na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje ter na Fakulteti za računalništvo in informatiko. Je vodja projekta “Trbovlje – novo medijsko mesto”.
www.tnm.si
Interaktivne net panorame ‘10;
Srečo Dragan (SI), Borut Batagelj (SI)sreda, 2. junij 2010, od 14. do 18. ure
V okviru delavnice bo deset udeležencev (iz vsake fakultete po pet – FH JOANNEUM, ALUO) sodelovalo s petimi programerji iz Laboratorija za računalniški vid s FRI pri realizaciji interaktivne video površine, ki bo udeležencem omogočila vstop v panoramo Kina Šiška in v zasebne prostore avtorjev, ki bodo zakodirali njihove tehnološko modificirane poglede.
Zvok in svetloba v javnem prostoru;
Seppo Gründler (AT), Daniel Fabry (AT), Thomas Radeke (AT)četrtek, 3. junij, od 11.30 do 18. ure
Trije predavatelji z Oddelka za medije in interaktivno oblikovanje na FH JOANNEUM v Gradcu bodo v okviru delavnice predstavili orodja, možnosti in estetske pristope pri medijskih intervencijah ali instalacijah v javnem prostoru. Od intervencij, ki spominjajo na gverilske akcije in uporabljajo preprosta medijska orodja, do kompleksnejše razširjene arhitekture in interaktivnih zvočnih in svetlobnih instalacij. Orodja in znanja bodo obsegala video mapiranje, programiranje v realnem času (predvsem Pure Data/GEM/PDuino), prostorsko zvočenje, uporabo senzorjev ipd.
Omejeno število udeležencev. Prijavi se tukaj.
Delavnica in okrogla miza za glasbenike in zvočne umetnike;
Tarek Atoui (LB)četrtek, 3. junij, od 14. do 18. ure
Tarek Atoui bo obravnaval vprašanja, s katerimi se je srečeval pri svojem nedavnem delu: Kako lahko računalnik uporabljamo dinamično in živo? Kaj loči računalniškega glasbenika od klasičnega akustičnega glasbenika? V čem se razlikuje računalnik od akustičnega inštrumenta in kako ga lahko uporabljamo na izviren način? Atoui bo predstavil več pristopov in delovnih postopkov iz lastnih izkušenj. Vse predstavljene ideje bodo predmet razprave in udeleženci (umetniki, performerji, glasbeniki, zvočni umetniki, kuratorji ipd.) jih bodo lahko razvijali. Udeleženci lahko s seboj prinesejo poljubne materiale.
Prijavi se tukaj.
Za več informacij o Tareku Atouiu glej Performansi.
syncing hard & soft – terapevtska ura za razcepljeno osebnost vašega računalnika,
hans w. koch (DE)petek, 4. junij, od 14. do 18. ure
Ko govorimo o računalniški glasbi, ponavadi razumemo vlogo računalnika kot poslušnega in skoraj nevidnega postrežčka, ki izvaja izbrano programirano delo, ki ga gospodar želi poslušati. Problem vznikne nemudoma, ko se služabnik upre in se okvari, kar pripelje do verbalne in fizične zlorabe, nenazadnje pa do prezgodnje menjave. V okviru delavnice bodo udeleženci prenosnik obravnavali kot enkratno enoto, ki jo tvorita strojna in programska oprema. Udeleženci bodo iskali načine, kako lahko oba dela prenosnika združijo v en celosten glasbeni inštrument. Na temelju tako imenovanega “bandoneonbook” modela (http://tinyurl.com/bandoneonbook), bodo poskušali premostiti vrzel med strojno opremo in binarnim svetom 0 in 1. Udeleženci morajo na delavnico prinesti prenosni računalnik. Zaželeno je, da ima že nameščen program Max/MSP ali Pure Data. (Glej: http://puredata.info/ ali http://cycling74.com/downloads/). Dodatno predznanje ni potrebno, razen osnovnega znanja angleščine. Prosimo, da ob prijavi napišete tudi model vašega prenosnika, operacijskega sistema in predhodni nivo znanja programov Max ali Pure Data.
Omejeno število do deset udeležencev. Prijavi se tukaj.
Za več informacij o hansu w. kochu glej Performansi.