Torek, 4. junij 2013, ob 20. uri
Borut Savski (Ljubljana, Slovenija): Življenje vzorcev (iz serije Glasba je mrtva, Vol. 2)
»Avdio-vizualni performans temelji na vizualnem efektu, imenovanem moire. To so vzorci, ki nastajajo, ko dinamično kombiniramo dve ali več plasti razmeroma pravilnih črt. Zame je to simbolika, ki sugerira, da s prekrivanjem enostavnosti nastanejo kompleksnosti – celo ideja o rojstvu novega (življenja). In tudi zgodba, da se (trirazsežni) prostor rodi iz osnovnih (dvorazsežnih) ploskovnih sestavin. Vizualni učinek je osnova, zvočna dinamika pa nastane iz vizualne. Dodani so senzorji, ki vplivajo na sliko in zvok ter vse skupaj potisnejo v nekakšno nelinearno sosledje. Neke vrste kibernetski ›organizem zvoka‹.«
Več: http://www.3via.org/borut
http://www.3via.org/records
Konrad Gęca (Krakov, Poljska): Kompostnik
"Vedno sem bil zbiralec – leta sem zbiral zvoke, slike, videe in predmete, ne morem vreči stran niti smeti ne da bi dvakrat premislil ali česa morda ne bi potreboval v prihodnosti. Snemam zvoke in slike mojega okolja, zbiram jih brez kakšnega pravega razloga. (...) Nekatere stvari se tičejo določenih občutij ali misli, drugi bi morda lahko bile uporabne na kakšen drug način v prihodnosti." - odlomek s http://www.soundsofeurope.eu/eblog/artist-in-focus-konrad-geca/
Kompostnik/kompostownik je pretok. Imenuje se lahko kompostnik, umetnost izbire, glasba za premore, itd. Pogosto lahko spreminja ime ali pomen. Od terenskih posnetkov do zvočnih kolažev in konkretne glasbe, eksperimentov z mešalko brez priključenih zvočnih virov, uporabe najdenih predmetov in video-projekcij se vsakokrat zgradi drugačna atmosfera – od poglobljenega slušnega doživetja do žive zvočne skulpture – dopolnjene z zvoki poslušalstva. Vedno pogojena s prostorom, ki naj vzpodbudi pogovor, izmenjavo misli in čustev, poudarjajoč trenutno pomembne kreativne teme. Najnovejše dejavnosti so zelo pod vplivom umetnika Andrzeja Pawlowskija in sociologa Zygmunta Baumana.
Več: http://konradgeca.dropr.comhttps://soundcloud.com/kompostownik
Sreda, 5. junij 2013, ob 20. uri
Stefan Doepner (Ljubljana, Slovenija / Bremen, Nemčija): Robotizirani instrumenti – »nadzor, mehanizem, napaka in posledica/popravek«
Popotovanje skozi zvok v matrici idej, sistematizacije in nereda. Improvizirana eksperimentalna zvočna prezentacija s hrastniBasom, maliOskarjem, taktirKitaro in digitalno zvočno obdelavo.
Več: http://www.f18institut.org
Paula Pin (Barcelona, Španija): Avtopoetski metaorganizem
“Rada bi ustvarila živ avtopoetski metaorganizem, ki lahko proizvaja energijo za človeško in rastlinsko zvočno protetiko. Organizem se nahaja znotraj nas in je tudi sestavljen iz nas, pa tudi iz strojev, rastlin in okolja. Ne moremo se ločiti. Zanima me, kako vse to zveni oziroma kako bi lahko naredili slišno ali vidno zamotano delovanje naše spolnosti, naše mreže življenja, naših ekologij. Ta performans je delo v nastajanju, ki mi omogoča, da vstopim v živahni utrip življenja in spet izstopim iz njega s še več dvomi in novimi vizijami.«
Vec:
http://paulapin.com
http://biosensing.tumblr.com
http://transnoise.tumblr.com
Četrtek, 6. junij 2013, ob 20. uri
Boštjan Leskovšek (Ljubljana, Slovenija): Vedno enako na drugačni poti
»Moj zvočni set temelji na zankanju virov zvoka skozi digitalno analogna vezja. Njihova sestava omogoča interpretacije logičnih soočenj enakih signalov na drugačnih poteh. Sposobnost drugačnega je, paradoksalno, da postane različno, ko tako ob vhodu kakor tudi ob izhodu ne vsebuje nobenih informacij, a je polno možnosti. Ta potencial so drugačne poti, ki zanihajo v svoji različnosti šele skozi avtonomijo samozadostnosti. Zato je zvok kot tak stanje iskanja, ki se lahko le zgodi in nikoli ne ponovi.«
Več: http://users.volja.net/koline
http://www.3via.org/records
Marcus Beuter (Bielefeld, Nemčija): Sonus plexus fragmentarii
Solo nastop, ki temelji na uporabi zvočnih posnetkov z Beuterjevih potovanj in iz njegovega domačega okolja. Uporablja posnetke, zvočne efekte in ponovitve. Performans je improvizacija z naštetimi sredstvi. Avtorja zanimata odmik od kulture vsem znanih zvokov in proces sprejemanja novih zvokov v glasbeni material. Poslušalce želi odvrniti od analiziranja slišanega in jih usmeriti proti temu, da bo slišano dojemali kot glasbo.
Več: http://www.marcusbeuter.de/
|